Bordāns: līdz šim pazemot opozīciju ir bijis ok (1)

“Mums faktiski līdz šim nav bijusi prasme un pieredze ļaut pastāvēt pozīcijai un opozīcijai. Pazemot opozīciju ir bijis ok, nepadomājot par to, ka tas kavē progresu un attīstību,” Rīgas domes deputāts Jānis Bordāns (JKP) apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā "Preses klubs".
Bordāns uzskata, ka līdz šim politiķu uzvedība nav bijusi racionāla. “Mums faktiski līdz šim nav bijusi prasme un pieredze ļaut pastāvēt pozīcijai un opozīcijai. Nav šādas demokrātiskās tradīcijas vai pat racionālas darbības tradīcijas,” raidījumā sacīja Rīgas domes deputāts.
Bordāns norādīja, ka šāda situācija izveidojusies vēsturiskā konteksta dēļ. Politika kopš valsts neatkarības atjaunošanas, viņaprāt, sadalījusies latviešu un krievu politikā, latviešiem ieņemot pozīciju. “Parlamentā vienmēr ir bijušas valstiskās partijas un ne pārāk lojālās partijas, par kurām mēs sakām, ka tām ir saistība ar Kremli vai ka tās apdraud valsts neatkarību. Vēsturisko lietu dēļ notikusi vēlētāju sadalīšana latviešu un krievu politikā. Pazemot opozīciju ir bijis ok, nepadomājot par to, ka tas kavē progresu un attīstību, jo nav iekšējās konkurences,” uzsvēra Bordāns.

Iesaistes kods

Visi raidījumi

Citi jaunākie video