Šadurskis: parūpēties par to, lai visi skolotāji zinātu latviešu valodu, ir pašvaldību pienākums (0)

“Visiem [skolotājiem] ir latviešu valodas apliecības. Ja skolotājam nav šo valodas zināšanu, tad tā ir vistīrākā pašvaldības atbildība,” Izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”) apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā "TOP5", komentējot to, kādi kontroles mehānismi vajadzīgi, lai skolās nodrošinātu mācības latviešu valodā. 
Šadurskis norādīja, ka daudzu pašvaldību skolotāji bieži izvairās no ministrijas sūtītajiem inspektoriem. “Ja inspektors atnāk uz skolu, tad konkrētajā brīdī varbūt šis skolotājs ir saslimis vai kas cits ir noticis. Mēs esam pieredzējuši, ka arī direktori bēguļo no inspektoriem. Tas diemžēl notiek tajās pašvaldībās, kur valodas situācija pašvaldības vadību ne īpaši interesē” atklāja izglītības ministrs. 
Šadurskis uzskata, ka tieši tāpēc pašvaldībām ir pieejama visprecīzākā informācija par latviešu valodas lietojumu skolās. Līdz ar to parūpēties par to, lai visi skolotāji būtu spējīgi pasniegt savu priekšmetu latviešu valodā, ir pašvaldību pienākums. “Pašvaldība taču zina, kas notiek! Ja skolotājam nav šo valodas zināšanu, tad tā ir vistīrākā pašvaldības atbildība,” Šadurskis ir pārliecināts.

Iesaistes kods

Visi raidījumi

Citi jaunākie video