Elīna Pinto: pensiju neapliekamā minimuma aizsardzības nodrošināšana mudinātu atgriezties daudzus Eiropā dzīvojošos latviešus (1)

“Viens no pirmajiem pasākumiem, kas reāli varētu veicināt cilvēku atgriešanos, ir paredzēt pensijas neapliekamā minimuma aizsardzību pie atgriešanās Latvijā arī Eiropā mītošajiem Latvijas cilvēkiem. Ja šāds regulējums tiktu mainīts (tāpat, kā tas jau ir izdarīts attiecībā uz ASV un Kanādas pensionāriem), Latvijas budžetā katru gadu ieplūstu vismaz 0,1% no IKP,” Eiropas Latviešu apvienības vicepriekšsēdētāja Elīna Pinto apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā "Dienas personība ar Veltu Puriņu", komentējot to, kādi varētu būt nākotnē gaidāmie re-emigrācijas pasākumi.  
Pinto norādīja, ka Eiropā dzīvo daudzi pirms pensijas vai pensijas vecuma latvieši: “Mēs lēšam, ka ir vismaz viena Kuldīga, ja ne vairāk, kas varētu atgriezties.” Līdz ar to pensijas apjoms tiem, kas plāno atgriezties dzimtenē, ir ļoti aktuāls jautājums. 
Pinto raidījumā sacīja, ka svarīgi aizsargāt pensiju neapliekamo minimumu, jo pašlaik vecāka gadagājuma cilvēkiem atgriezties nav izdevīgi. “Tā pensijas daļa, kas Lielbritānijā, Vācijā vai Zviedrijā pensionāriem būtu neapliekama (kā minimālā), atgriežoties Latvijā, kļūst apliekama ar nodokli. Tādā veidā cilvēkam tiek radīti papildus apsvērumi par neatgriešanos,” apgalvoja Pinto. 
Pinto norādīja, ka, pastāvot šādai barjerai, valsts zaudē līdzekļus: “Rodas situācija, ka cilvēks neatved līdzekļus, ko viņš varētu šeit tērēt – gan šo te ārvalstu pensiju, gan Latvijas pensiju, kas pienākas lielai daļai. Šī Latvijas pensija nepaliek Latvijā, bet kopā ar cilvēku paliek ārvalstīs.”
Konsultējoties ar ekspertiem Briselē, Eiropas Latviešu apvienība izpētījusi, kāds būtu valsts finansiālais labums, ja tiktu veiktas izmaiņas pensiju sistēmā. “Ja šāds regulējums tiktu mainīts (tāpat, kā tas jau ir izdarīts attiecībā uz ASV un Kanādas pensionāriem), Latvijas budžetā katru gadu ieplūstu vismaz 0,1% no IKP,” raidījumā atklāja Pinto.

Iesaistes kods

Visi raidījumi

Citi jaunākie video