Parādnieks skaidro, kādus bērnu pabalstus varam sagaidīt (0)

“Pabalsta apmērs, kāds ir šobrīd, nemainīsies. Bet tagad saņēmēju lokā tiks ieskaitīti arī tie, kas ir bijuši apdalīti (profesionālo, tehnisko skolu audzēkņi), un tiks ieviesta ģimenes valsts pabalsta piemaksa. Tā būs atkarīga no aprūpējamo bērnu skaita ģimenē,” Saeimas deputāts Imants Parādnieks (NA) skaidroja RīgaTV 24 raidījumā "Kur tas suns aprakts?". 
Parādnieks apgalvoja, ka pabalsta apmērs par katru bērnu nemainīsies: “Par vienu bērnu, kā ir 11 eiro, par otro bērnu, kā ir 22, 34 par trešo, par ceturto un katru nākamo 50 – tā arī paliek.” Tomēr pabalstu sistēmā tiks ieviestas vairākas izmaiņas.
Pabalstu saņēmēju loks paplašināsies. “Tagad saņēmēju lokā tiks ieskaitīti arī tie, kas ir bijuši apdalīti, kopš šis pabalsts tika ieviests 2006. gadā. Tie ir profesionālo, tehnisko skolu audzēkņi. Viņu vecāki līdz šim par viņiem nesaņēma pabalstu,” norādīja Parādnieks.
Turklāt tiks ieviestas piemaksas. “Tiks ieviesta ģimenes valsts pabalsta piemaksa. Tā būs atkarīga no aprūpējamo bērnu skaita ģimenē, vecumā, kas ir ģimenes valsts pabalsta saņēmēji,” sacīja Parādnieks. “Tātad, ja tu rūpējies par diviem bērniem, tad pie tiem 11 un 22 eiro tev vēl iedos 10 eiro. Ja tu rūpējies par trīs bērniem, tad pie šiem 68 eiro pieliks vēl 66,” viņš skaidroja.

Iesaistes kods

Visi raidījumi

Citi jaunākie video