Jurkāns: mēs kauksim tai dienā, kad Krievija būs ekonomiski vāja (1)

“Nevienam, kas dzīvo blakus Krievijai, nedrīkst būt vienalga, kāda būs Krievija. Nedod Dievs, ka tur būs bads un sāks iet pūļi pāri robežai pie Pleskavas. Mēs kauksim tai dienā, kad Krievija ekonomiski būs ļoti vāja,” pirmais atjaunotās Latvijas ārlietu ministrs Jānis Jurkāns apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā "Preses klubs", kritizējot ekonomiskās sankcijas pret Krieviju. 
Jurkāns raidījumā norādīja, ka sankcijas pret Krieviju varētu negatīvi ietekmēt Latviju. Viņš paredz vairākus iespējamos scenārijus, kā Krievija varētu rīkoties, ja tās ekonomika sabrūk. “Iedomāsimies, ka Krievija ir tik tālu novājināta, ka viņa sāk tirgoties ar saviem kodolmateriāliem. Un nedod Dievs, ka tur būs bads un sāks iet pūļi pāri robežai pie Pleskavas,” sacīja Jurkāns. Viņš ir pārliecināts, ka Latvija tādā gadījumā cietīs: “Mēs kauksim tai dienā, kad Krievija ekonomiski būs ļoti vāja.”  
Jurkāns norādīja, ka sankcijas pret Krieviju nav vienīgais nepareizas solis, ko esam spēruši. Viņš uzskata, ka Latvija ir pārāk pakļāvīga. “Visas tās bezjēdzības, kas valstī ir notikušas, ir notikušas ar mūsu klusu ciešanu,” apgalvoja Jurkāns. Kā piemēru viņš minēja piedalīšanos Irākas karā. “Mēs cietām klusu, kad mums teica: “Ejiet karot Irākā!” Būtībā mēs palīdzējām amerikāņiem okupēt Irāku. Kara rezultātā izveidojās ISIS, pret ko karosim mēs un vēl cietīs mūsu bērni,” norādīja Jurkāns.

Iesaistes kods

Visi raidījumi

Citi jaunākie video