Zariņš rosina noņemt no Ministru kabineta sienas uzrakstu “Viens likums – viena taisnība visiem” (0)

Deputāts Ivars Zariņš (“Saskaņa”) rosina noņemt no Ministru kabineta sienas uzrakstu “Viens likums – viena taisnība visiem”, ja valdības sagatavotajā budžeta projektā netiks pildītas likumā paredzētās prasības. Zariņš jau ir pasūtījis tāmi un noskaidrojis, cik maksātu uzraksta aizkrāsošana. RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs” viņš atklāja, ka projekts izmaksātu apmēram 1200 eiro. 
“Budžetā nav ne piles populisma” – ar tādu paziņojumu nāca klajā ministru prezidents Māris Kučinskis. Raidījumā “Preses klubs” Zariņš atklāja, ka nepiekrīt šim apgalvojumam, tāpēc budžeta otrajam lasījumam ir iesniedzis virkni priekšlikumu, kuri paredz izpildīt likumu prasības, kas valdības sagatavotajā budžetā nav ievērotas. 
Kā piemēru Zariņš minēja Dzelzceļa likumā paredzēto, kas nosaka, ka no valsts līdzekļiem tiek kompensēta dzelzceļa izmantošanas maksa par veiktajiem pasažieru pārvadājumiem. Satiksmes ministrija deputātam apliecinājusi, ka šim mērķim nepieciešamais finansējums budžetā nav paredzēts. 
“Ja budžetā nebūtu “ne piles populisma”, tad šāda situācija nebūtu iespējama. Un, ja mani priekšlikumi, kas paredzēti likumos paredzēto pienākumu izpildei, netiks atbalstīti, tad es esmu sagatavojis premjeram atkāpšanās ceļu, lai viņam būtu iespēja pierādīt savu vārdu atbilstību saviem darbiem -  iesniedzot priekšlikumu noņemt Ministru kabinetā maldinošo uzrakstu “Viens likums – viena taisnība visiem”, jo ir acīmredzams, ka likums uz visiem vienādi neattiecas,” ziņojumā medijiem norādīja Zariņš.

Iesaistes kods

Visi raidījumi

Citi jaunākie video