Pētnieks: demokrātiski ievēlēti līderi nav Trampa mīļākie sarunu partneri (1)

“Demokrātiski ievēlēti līderi nav Trampa mīļākie sarunu partneri. Tā loģika, kā viņi funkcionē un vada valstis, ir citādāka,” Drošības un stratēģiskās pētniecības centra pētnieks Mārtiņš Hiršs apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā "Globuss", atklājot, kādus secinājumus veicis, analizējot ASV prezidenta Donalda Trampa pirmo gadu amatā. 
Hiršs raidījumā norādīja, ka Tramps ir iznīcinājis ASV tēlu kā “demokrātijas bastionu”. Par to liecina tas, ka ASV prezidents nesatiek ar citiem demokrātiski ievēlētiem līderiem. “Tramps daudz labāk satiek ar Saūda Arābijas karali, Putinu un citiem autoritāriem līderiem, kuri ir mačo tipa, alfa vīrieši, kuri dominē istabā,” uzskata pētnieks.
Arī metodes, ar kuru palīdzību Tramps izvēlējies vadīt valsti, atgādinot autoritāru režīmu. “Tramps sākotnēji un vēl aizvien mēģina vadīt valsti ar šīm te executive orders jeb prezidenta pavēlēm. Viņš paraksta papīru: “Darām šito!”” skaidroja Hiršs. Viņš atzina, ka šādu instrumentu izmantojuši arī citi prezidenti, tomēr ne tik lielos apjomos: “Tas priekš ASV ir interesants vadības stils. Baraks Obama izmantoja, Bušs arī izmantoja, bet divreiz mazāk nekā Donalds Tramps.”

Iesaistes kods

Visi raidījumi

Citi jaunākie video