Politologs par Navaļniju: tas, ka viņš ir liberāls demokrāts, ir Rietumos sacerēta pasaka (1)

“Krievijas gadījumā mēs par Navaļniju nezinām neko, izņemot to, ka ir pašsacerēta pasaka Rietumos, ka viņš ir liberāls demokrāts,” politologs Raimonds Rublovskis apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā "Globuss", komentējot gaidāmās Krievijas prezidenta vēlēšanas un to, kā Rietumu pasaule uztver vienu no kandidātiem - opozicionāru Alekseju Navaļniju.

Rublovskis uzskata, ka Rietumu attieksmē pret Navaļniju redzamas vairākas sistemātiskas kļūdas. “No Rietumu viedokļa bieži vien ir bijušas situācijas, ka mēs cenšamies mainīt status quo, domādami, ka tur viss būs demokrātiski un lieliski. Kaut vai Irākas piemērs - faktiski mums 20 gadus ir nepārtraukts pilsoņu karš,” skaidroja Rublovskis. Viņš šādus centienus saskata arī Krievijas gadījumā.

Rublovskis sacīja, ka šī iemesla dēļ Rietumi bieži vien pārāk daudz uzmanības pievērš ne pārāk ietekmīgiem krievu opozicionāriem. “Mēs bieži vien aicinām cilvēkus, kuriem nav vispār nekādas reālas aizmugures un ietekmes Krievijas politiskajā dzīvē. Dažreiz ir bijuši gadījumi, kad Rietumos viņus apsveic kā cīnītājus pret Putina režīmu, nepainteresējoties, kāda ir viņu reālā ietekme,” apgalvoja Rublovskis.

Rublovskis raidījumā norādīja, ka neko daudz nezinām arī par Navaļniju un to, kāpēc viņš ir opozīcijā. “Varbūt viņš ir vienkārši apvainojies. Varbūt viņš nav ticis pie kaut kāda pīrāga. Ir virkne dažādu lietu, kāpēc viņš varētu būt opozīcijā. Mēs par Navaļniju nezinām neko, izņemot to, ka ir pašsacerēta pasaka Rietumos, ka viņš ir liberāls demokrāts,” uzskata Rublovskis. Viņš brīdināja, ka nav korekti Navaļniju pozicionēt kā demokrātu tikai tāpēc, ka viņš ir opozīcijā: “Tas absolūti negarantē to, ka viņš ir kaut kādu Rietumu liberālo vērtību piekritējs.”

Iesaistes kods

Visi raidījumi

Citi jaunākie video