Rēvalds par veselības aprūpes finansējuma sadales regulējumu: tā būtu bijusi gan ekonomiska, gan praktiska muļķība (1)

“Paldies premjeram un Barčas kundzei, kuri atvēsināja iekarsušos prātus. Šobrīd veselais saprāts uzvarēja. Bet tas, kas notiek, ir bīstami, jo ir runa par valsts naudas izšķērdēšanu. Ja mūs izmet laukā, valstij jārada jaunas iekārtas un poliklīnikas,” “Veselības centra 4” valdes priekšsēdētājs Māris Rēvalds skaidroja RīgaTV 24 raidījumā "TOP5", komentējot Saeimas lēmumu no likumprojekta izslēgt veselības aprūpes finansējuma sadales regulējumu, pret kuru iebilda privātās medicīnas iestādes. Viņš piebilda, ka regulējuma iekļaušana būtu bijusi “gan ekonomiska, gan praktiska muļķība”. 
Izslēgtās izmaiņas paredzēja, ka privātās medicīnas iestādes varēs sniegt veselības aprūpes sekundāros un terciāros pakalpojumus par valsts līdzekļiem tikai tad, ja valsts un pašvaldību ārstniecības iestādes tos nevarēs nodrošināt pilnā apjomā vai nesniegs atsevišķus to veidus.
Rēvalds raidījumā skaidroja privāto ārstniecības iestāžu lomu veselības aprūpes sistēmā. “Visā šajā sistēmā 27% ir tā sadaļa, ko sniedz privātās medicīnas iestādes - sniedz līgumā ar valsti un pēc valsts uzaicinājuma. Valsts katru gadu rīko speciālas atlases procedūras, kurās valsts aicina privātos uzņēmējus piedalīties, investēt, būvēt poliklīnikas, pirkt iekārtas, sniegt pakalpojumus,” sacīja Rēvalds.
Viņš norādīja, ka privātās iestādes nodrošina ļoti lielu pakalpojumu klāstu un ir integrētas veselības sistēmā: “Rezultāts ir tāds, ka šobrīd 80% laboratorijas analīžu sniedz privātās laboratorijas. Tās ir integrētas valsts slimnīcās, kurām vairs nav savu laboratoriju. Tur ir pakalpojumi cilvēkiem ar nieru mazspēju, magnētiskā rezonanse, rentgenogrāfija, vēža skrīnings, mobilie mamogrāfi.”
Rēvalds uzskata, ka ar priekšlikumu iekļaut augšminēto regulējumu likumprojektā deputāts Ražuks vēlējās ierobežot pacientu brīvību. “Viņi grib ierobežot brīvību, panākt situāciju, ka cilvēkiem, kas, piemēram, pieraduši Rīgā iet uz savām poliklīnikām, kurās strādā viņu ģimenes ārsti un blakus ir pieejami visi vajadzīgie pakalpojumi, tagad pēkšņi būtu jākāpj trolejbusā un jādodas uz Ražuka norādīto vietu un jāsaņem pakalpojums tur,” Ražuka plānu kritizēja Rēvalds.

Iesaistes kods

Visi raidījumi

Citi jaunākie video