Smiltēns par partiju apvienošanos: politika ir kas vairāk par vienas nakts sakaru (0)

“Politika ir kaut kas vairāk par vienas nakts sakaru! Politika nozīmē cilvēkiem veidot kopīgas vērtības, kopīgu attieksmi pret politiskajiem procesiem,” biedrības "Sabiedrība centriskai politikai" (SCP) valdes priekšsēdētājs Edvards Smiltēns sacīja RīgaTV 24 raidījumā "Kur tas suns aprakts?", norādot, ka partiju apvienošanās uz vēlēšanām nav labvēlīga ne politiskajai videi, ne pašām partijām. 
Apspriežot nākamās vēlēšanas un iespējamu partiju apvienošanos, Smiltēns uzdeva retorisku jautājumu: “Politiskajām partijām un politiķiem ir jāapvienojas tāpēc, lai izdzīvotu politiķi vai lai konkrētas politiskas idejas, vērtības un strāvojumi izdzīvotu un pārdzīvotu vēlēšanas?” Smiltēns uzskata, ka atbilde ir acīmredzama, jo, viņaprāt, politikā galvenās ir idejas un vērtības. “Politika nozīmē cilvēkiem veidot kopīgas vērtības, kopīgu attieksmi pret politiskajiem procesiem un attiecīgo partiju audzēt integrālu,” norādīja politiķis.
Smiltēns uzsvēra, ka, pat ja partiju apvienošanās rezultētos šo partiju iekļūšanā Saeimā, turpmākās sekas būtu negatīvas. “Tas būs viens jautrs vienas nakts sakars, proti, vēlēšanu nakts. Visticamāk tas rezultāts būs lielāks nekā tika prognozēts priekš lielas apvienības, bet nākošajā rītā būs ļoti smagas paģiras. Politika ir kaut kas vairāk par vienas nakts sakaru!” pauda Smiltēns.
Viņš ir pārliecināts, ka mums būtu jāmācās no “Vienotības” un Zatlera Reformu partijas kļūdām: “Ja mēs tagad mēģinātu visus sajaukt vienā rosolā, tur nekāda garša nebūs.” Smiltēns apgalvoja, ka tieši šāda “rosola” veidošana noveda pie Reformu partijas izjukšanas, kā arī problēmām “Vienotībā”. “Mehāniski pievienot vienus, otros, trešos, piektos tikai, lai pārgāztos pāri tiem 5% un nākamajā dienā izirtu, tas ir slikti arī pašai partijai, jo viņa vienkārši beidzas. Tāpat, kā beidzās Reformu partija. Un šobrīd “Vienotībai” ir katastrofālas problēmas tieši šajā līnijā,” raidījumā sacīja politiķis.

Iesaistes kods

Visi raidījumi

Citi jaunākie video