Krištopans veselības sistēmu salīdzina ar cauruli: apakšā ir pacienti, līdz kuriem nauda neaiziet, jo tā paliek filtros (2)

“Veselības sistēma ir caurule, kur pašā apakšā ir slimnieks, pēc tam ir sanitāri, māsiņas, dakteri. Un tad tur ir n-tie filtri, kas paņem to naudu– piegādātāji, būvnieki utt. Tajā caurulē ieber miljardu, bet tas līdz tai apakšai neaiziet,” bijušais ministru prezidents Vilis Krištopans apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā "Preses klubs", komentējot veselības sistēmu un tās budžetu. 
Krištopans ir pārliecināts, ka esošajā sistēmā nav nozīmes tam, cik naudas iegulda veselības aprūpē, jo rezultāts būs tas pats. “Tāpat tas rezultāts būs tāds, ka pa daļu no tās naudas tiks uzlabotas kaut kādas telpas, kaut kādas iekārtas un tie dakteri, kas tagad par naudu pieņem, to vienkārši darīs labākos apstākļos. Tie nabadziņi, kas būs pierakstījušies gadu uz priekšu, turpinās vēl gadu gaidīt,” skaidroja Krištopans. 
Krištopans uzskata, ka šī “caurule” jāapgriež otrādāk. “Vajadzētu to cauruli apgriezt otrādi, lai tas slimnieks ir augšā un visi tie noņēmēji paliek apakšā. Un vajadzētu caur to slimnieku bērt naudu tajā sistēmā,” sacīja Krištopans. 
Viņš uzsvēra, ka šādām izmaiņām būtu jānotiek, lai izveidotu efektīvu veselības apdrošināšanu. “Tā ir tā īstā veselības apdrošināšana un veselības finansēšana. Tas, ko tagad runā par obligāto, ne obligāto… Tā ir finanšu un apdrošināšanas sistēmas zaimošana, ja par to vispār runā. Tur nav nekādas smakas no normālas sistēmas,” pašreizējās diskusijas par izmaiņām veselības sistēmā kritizēja bijušais premjers.

Iesaistes kods

Visi raidījumi

Citi jaunākie video