Zariņš: Ekonomikas ministrijai par OIK sūdzējies jau pirms 10 gadiem (1)

RīgaTV 24 Ekonomikas un politikas raidījums "Latvijas Labums" trešdienās 21:00 un ceturtdienās 11:00
“Šīs problēmas ir bijušas visus šos gadus. Es to zinu, jo profesionāli ar šiem jautājumiem esmu nodarbojies. Jau gandrīz pirms desmit gadiem centos norādīt, kādas sekas mūs gaida. Tad, kad es, vēl strādājot regulatorā, piedāvāju konkrētus aprēķinus, neviens nevēlējās ieklausīties, neviens nevēlējās ticēt,” Saeimas deputāts Ivars Zariņš (“Saskaņa”) apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā "Latvijas labums", komentējot elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) skandālu. 

Zariņš raidījumā atklāja, ka šos aprēķinus rādījis gan Ekonomikas ministrijai, gan sabiedrībai, publicējot tos izdevumā Dienas Bizness. Viņš norādīja, ka nekāda rīcība nesekoja, lai arī bija skaidrs, ka situācija ir nopietna: “Cipari bija ļoti tuvi tam, kas ir tagad. Un tad neviens neticēja, ka tie ir simti miljonu, ko vajadzēs maksāt. Mani vienkārši pasludināja par nacionālās enerģētikas ienaidnieku, un tādā veidā ekonomikas ministrs izvairījās no tālākas diskusijas.”

Zariņš arī pauda, ka risinājumi, par kuriem tiek runāts šobrīd, vien piesegtu izveidoto sistēmu, nevis risinātu problēmu. “Es redzu, ka tie darbi, kas tiek darīti pašlaik, ir vairāk priekš tā, lai šo sistēmu turpinātu piesegt, nevis reāli to pārskatīt. Šo sistēmu var pārskatīt un OIK slogu var nozīmīgi samazināt,” ir pārliecināts Zariņš. 
 

Iesaistes kods

Visi raidījumi

Citi jaunākie video