“Par ārpolitiku nevajadzētu runāt nejēgām,” - Šadurski nokaitina Ušakova izteikumi Vašingtonā (2)

“Par šo Ušakova paziņojumu – nu tas ir jautri!” ar ironiju RīgaTV 24 raidījumā "TOP5" sacīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”), komentējot Rīgas mēra Nila Ušakova vizīti Vašingtonā, kuras laikā viņš brīdinājis, ka bilingvālās izglītības likvidēšana rada draudus Latvijas drošībai. Šadurskis uzskata, ka Ušakovam par ārpolitiku nevajadzētu izteikties: “Mīlīši, ārpolitika ir pietiekami smalka lieta, kur vajadzētu runāt profesionāļiem, nevis katram nejēgam no Rīgas domes.

 

Šadurskis esot novērojis, ka pastāv vairāki Ušakovi. “Vispirms bija divi Ušakovi. Viens, kas runāja ar mani un ar premjeru Kučinski un izstāstīja vienu stāstu. Pēc tam bija otrs Ušakovs, kas ar saviem vēlētājiem vai atbalstītājiem runāja sociālajos tīklos,” skaidroja Šadurskis. Vizīte Vašingtonā, viņaprāt, esot radījusi vēl trešo: “Un tagad ir trešais Ušakovs, kas patiesībā, manuprāt, rada nopietnus draudus valsts drošībai.”

 

Šadurskis gan neuzskata, ka Ušakova teiktais Amerikā tiks uztverts nopietni, jo tur strādā profesionāļi. Viņš norādīja, ka īsti riski tiktu rūpīgi izvērtēti: “Es domāju, ka Amerikas diplomātiskais dienests un visi ir ļoti profesionāli un mums būs profesionālas sarunas un, protams, ka visi drošības aspekti tiek izvērtēti un izanalizēti. Protams, ka amerikāņi kā mūsu stratēģiskie partneri interesējas par stāvokli Eiropas Savienības un NATO robežvalstī ar diezgan agresīvu kaimiņu.”

Iesaistes kods

Visi raidījumi

Citi jaunākie video