Reirs: Latvijas sabiedrība ir pateikusi skaidru un gaišu “nē” bērnu namiem (0)

“Es domāju, ka viennozīmīgi pēdējo divu mēnešu notikumi ir parādījuši, ka sabiedrība ir pateikusi skaidru un gaišu “nē” bērnu namiem,” labklājības ministrs Jānis Reirs (“Vienotība”) apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā "Dienas personība ar Veltu Puriņu". Viņš atzina, ka to parādījusi gan medijos atspoguļotā informācija, gan arī labdarības akcija “Plecs”, kura noslēgusies 23. decembrī: “Tika saziedoti vairāk nekā 350 000 eiro mentoringa veidošanai tiem vecākiem, kuri grib kļūt par audžu vecākiem un ņemt ārā bērnus no bērnu namiem.”

Reirs raidījumā norādīja, ka pašai valstij bērnu namu nav, tomēr ir vairāki sociālās aprūpes centri. “Bērnu nami ir pašvaldību izveidotas institūcijas – pašvaldības viņus veido un pašvaldības arī slēdz. Valstij ir 5 sociālās aprūpes centri, kur ir bērni ar īpašām vajadzībām,” skaidroja labklājības ministrs. 

Viņš sacīja, ka šajos centros dzīvo gan bērni, kuru adopcija būtu apgrūtināta, jo īpašo vajadzību dēļ viņiem nepieciešama institucionāla aprūpe, gan bērni, kuriem būtu visas iespējas dzīvot ģimenēs. “Mūsu pārziņā ir arī tie bērni līdz 2 vai 3 gadu vecumam, kuri tiek izņemti no ģimenēm. Tie var būt arī jaundzimuši bērni, un mūsu mērķis ir lai tādi bērni nenonāktu institūcijās,” apgalvoja Reirs. 

Reirs arī atklāja, ka bērnu skaits šajās institūcijas šogad ir sarucis. “Ja mēs salīdzinām, ka pagājušogad uz gada beigām institūcijās bija 80 šādu bērnu, tad tagad ir 40 bērnu. Un jau ir pieteikušies 5 audžu vecāki,” paziņoja labklājības ministrs. 

Viņš skaidroja, ka Labklājības ministrija ir sekojusi sabiedrības iniciatīvai un padarījusi sociālās aprūpes centrus pieejamākus un atvērtākus. “Mūsu sociālās aprūpes centros ir iespēja pieteikties un brīvprātīgi palīdzēt bērnu aprūpē sestdienās, svētdienās vai ārpus darba laika. Jau ir pieteikušies vairāk nekā 100 cilvēku,” sacīja Reirs. 
 

Iesaistes kods

Visi raidījumi

Citi jaunākie video