SKDS vadītājs: īstas reformas ir iespējamas tikai tad, kad jau esi sūdos līdz ausīm (0)

“Īstas, patiesas reformas ir iespējamas tikai tad, kad tu esi sūdos līdz ausīm, kad ir krīze un kad tev nav variantu,” pētījumu kompānijas SKDS vadītājs Arnis Kaktiņš apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā "Latvijas labums", komentējot Citadele Bank ekonomista Mārtiņa Āboliņa teikto par to, ka daudzas jomas būtu jāreformē, kamēr valsts ekonomika aug. 

Āboliņš raidījumā sacīja, ka šis gads kopumā Latvijai bijis labs, tāpēc būtu jāpievēršas reformām. “Vienmēr labie laiki ir jāizmanto reformām. Nodokļu bija, rezultātus un sekas mēs redzēsim. Daudzās citās jomās tomēr ir sajūta, ka tās reformas iet lēnām. Izglītības reformas tā kā uz priekšu iet, veselībā jau runājām, ka īsti neiet. Negribētos atkal nonākt pie situācijas, ka mums atkal jāgaida krīze, lai sasparotos un noreformētu,” pauda ekonomists.

Kaktiņš gan nepiekrita šādam viedoklim. Viņš uzskata, ka labos laikos reformas nav iespējamas un būtu jāgaida krīze: “Man šķiet, ka Latvijas pieredze un vēsture kopumā māca, ka tieši labajos gados reformas tā īsti nav iespējamas. Īstas, patiesas reformas ir iespējamas tikai tad, kad tu esi sūdos līdz ausīm, kad ir krīze un kad tev nav variantu. Tas ir tieši tā un pārsvarā ne savādāk.” 

Viņš atklāja, ka ir pesimistiski noskaņots un negaida, ka Latvijā notiks plašas reformas. “No šī skatu punkta es neesmu optimists, ka Latvijā šobrīd varētu sākties kaut kādas nopietnas reformas. Es domāju, ka mums ir jāgaida nākošā lielā krīze,” raidījumā sacīja Kaktiņš.

Iesaistes kods

Visi raidījumi

Citi jaunākie video