Ārstu biedrības viceprezidente: ar e-veselību nebūtu jābūt tik striktiem (1)

“Ar e-veselību nebūtu jābūt tik striktiem. Ir daudz lietu, kuras vajadzētu pārdomāt. Tā vispār ir Latvijas problēma – ja mums kaut kas ir, tad mums ir tikai tā,” Latvijas Ārstu biedrības viceprezidente, ģimenes ārste Ilze Aizsilniece apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā "Ārsts.lv kopā ar ārstu Pēteri Apini", komentējot e-veselību un ar to saistītās problēmas.

Aizsilniece īpašas problēmas saskata e-recepšu izrakstīšanas procedūrā. Viņasprāt, sistēma pacientiem varētu kaitēt. “Cilvēkam ir izrakstītas šīs te zāles, viņš ir atnācis tajā dienā, kad viņas ir beigušās, un ārsts to e-recepti var uzrakstīt tikai vakarā vai nākošajā dienā. Būtu vēlams paredzēt, ka ir paralēla sistēma, ja nu gadījumā kaut kas notiek, ja cilvēkam ir kompensējamās zāles tajā mirklī vajadzīgas. Jo ne vienmēr cilvēki var atbraukt. Radi varbūt viņu ir atveduši pie ārsta un tagad viņiem ir jāgaida tā recepte,” skaidroja ārste. 

Viņa uzskata, ka būtu jāpadomā par alternatīvām. “Domāju, ka parasti šādām situācijām ir jāparedz iespējas, ko darīt,” raidījumā sacīja Aizsilniece. 

Aizsilniece norādīja, ka e-veselības sistēmā redzama latviešiem raksturīga iezīme – spītība. “Tā vispār ir Latvijas problēma – ja mums kaut kas ir, tad mums ir tikai tā. Jautājums ir par domāšanas principu. Vai ir domāts, ka mēs lēnā garā testējam, aicinām cilvēkus piedalīties, motivējam viņus piedalīties, vai arī panākt to ar varu?” sašutusi vaicāja ārste.

Iesaistes kods

Visi raidījumi

Citi jaunākie video