Kučinskis norāda, ka iestādēs valda bailes kļūdīties un tikt sodītam (1)

“Man nesen bija diezgan interesanta saruna ar visām mūsu iestādēm, kur tika runāts par to, ka bailes no kļūdīšanās un tā, ka tevi tūliņ sodīs, noved pie tā, ka tu labāk vispār neko nedari,” Ministru prezidents Māris Kučinskis apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā "Latvijas labums".

 

Viņš raidījumā sacīja, ka valsts iestāžu darbs būtu jāpārorientē tā, lai darbinieki virzītos uz mērķi un nebaidītos kļūdīties. “Tas lielais sapnis tomēr ir pārorientēt nozarisko darbību uz mērķa darbību. Ja mums ir mērķis, jābūt cilvēkiem, kas var izdarīt, ar tiesībām kļūdīties,” norādīja premjers.

 

Kučinskis norādīja, ka cilvēku bailes kļūdīties rada neproduktīvu darba vidi: “Mūsu uzstādījums bija tas, ka drīkst kļūdīties, jo es negribu strādāt, ja es pat nezinu, kas tu tāds esi, ja tu nerādies aiz bailēm.”

 

Kučinskis atzina, ka situāciju iestādēs var mainīt tikai viņš un ministri, jo ir jāmaina attieksme. “To tiešām tikai es varu mainīt. To var mainīt, ja ministri maina attieksmi un paceļ tos, kuri nāk ar idejām un jauniem piedāvājumiem, kuri pasaka, kā iet uz rezultātu,” raidījumā sacīja Ministru prezidents.

Iesaistes kods

Visi raidījumi

Citi jaunākie video