Ministrijas Latvijas iekļaušanu Ukrainas "ofšoru" valstu sarakstā vērtē kā nepamatotu un kļūdainu (1)

Kanāla RīgaTV 24 raidījumā “TOP5” tika apspriesta ziņa par Latvijas un Igaunijas iekļaušanu Ukrainas transfertcenu kontrolējamo valstu sarakstā. Šo ziņu raidījumā komentēja Ārlietu un Finanšu ministrijas, kā arī laikraksta “Dienas Bizness” žurnālists Māris Ķirsons. Valsts iestādes Ukrainas lēmumu vērtēja kā nepamatotu, savukārt Ķirsons norādīja, ka pie vainas varētu būt Latvijā ieviestā nodokļu reforma. 

Ķirsons izteica bažas, ka Ukraina pieņēmusi lēmumu, balstoties uz ziņām par jauno nodokļu politiku: “Latvijā ar 1. janvāri spēkā ir reinvestētās peļņas neaplikšana. Vai šis nav tas iemesls, ko mēs neesam izskaidrojuši cienījamiem ukraiņu politiķiem, kas pieņēma šādu lēmumu?” 

Viņš uzskata, ka valsts iestādēm situācija ir jālabo nekavējoties, jo Latvijas iekļaušana “ofšoru” sarakstā var kaitēt Latvijas uzņēmējiem. “Ja tiks stiepta gumija, tad principā Latvijas ieguldījumiem un biznesam ir jārēķinās ar pamatīgiem izmaksu pieaugumiem - tiem, kas strādā ar Ukrainu,” sacīja Ķirsons. 

Finanšu ministrijas Komunikācijas departamenta direktora vietniece Lelde Grīnvalde norādīja, ka Ukrainas lēmums ir nepamatots. “Mūsu iekļaušana šajā sarakstā ir nepamatota, jo šajā gadījumā neizpildās neviens no publiski zināmajiem kritērijiem saraksta veidošanai,” pauda Grīnvalde. 

Arī Ārlietu ministrijas preses sekretārs Gints Jegermanis raidījumā sacīja, ka notikušais ir kļūda. “Ārlietu ministrija uzskata, ka Ukrainas lēmums par Latvijas un Igaunijas iekļaušanu ārzonu sarakstā ir kļūda,” sacīja Jegermanis. Viņš atklāja, ka Finanšu un Ārlietu ministrijas pašlaik cenšas šo problēmu atrisināt: ”Mēs gan Rīgā, gan Kijevā runājam ar Ukrainas valsts pārstāvjiem, lai šo kļūdu novērstu.”

Iesaistes kods

Visi raidījumi

Citi jaunākie video