Šadurskis: “Latvijas Krievu savienības” teiktais ir saskaņots ar Kremļa propagandu (3)

“”Latvijas Krievu savienība” ir tāds interesants veidojums. Nesen šīs savienības politiskie līderi, kā man stāstīja, ir viesojušies Krievijas Valsts domē. Droši vien, tas, ko Mitrofanova kungs runāja, ir ļoti labi saskaņots ar Kremļa propagandu, ar Kremļa tīkojumiem Latvijā un bijušajā PSRS teritorijā,” izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (“Vienotība”) apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā "Dienas personība ar Veltu Puriņu", komentējot “Latvijas Krievu savienības” un tās līdzpriekšsēdētāja Miroslava Mitrofanova izrādīto pretestību pret pāreju uz mācībām latviešu valodā. 

Nesen viesojoties RīgaTV 24, Mitrofanovs izteica pārliecību, ka šāda veida asimilācijai nav jēgas. Viņš uzskata, ka Latvija pašlaik tiek veidota pēc Francijas piemēra un tur asimilācijas programmas ir likušas migrantu bērniem ienīst savu valsti: “Priekš kam asimilēties latviešu videi? Kāda ir jēga? Pēc kura parauga tiek veidota Latvijas sabiedrība? Tā ir Francija – viena valsts, viena valoda, viena identitāte visiem. Migrantu bērni savā starpā runā tikai franciski, tur nav paralēlo izglītības sistēmu. Tāpēc viņi izaug pretvalstiski noskaņoti un ienīst šo valsti – rīko grautiņus, dedzina mašīnas utt.”

Šadurskis raidījumā norādīja, ka sabiedrībā nav īstas pretestības pret izglītības reformu. “Latvijas Krievu savienība” ir vienīgie, kas tiešām pretojas izglītības reformai un izmanto to kā priekšvēlēšanu platformu. Šadurskis uzskata, ka vecāki, gribēdami labu saviem bērniem, vienkārši šiem politiķiem notic: “Vecāki ļoti grib labu saviem bērniem, tas ir saprotams. Kad kāds politiķis, kas viņiem ir vairāk vai mazāk simpātisks, saka, ka būs slikti, tad vecāki ir tā auditorija, kas labprāt notic.”

Šadurskis arī kritizēja “Latvijas Krievu savienības” sadarbību ar Kremli, norādot, ka mūsdienu Krievija vēl joprojām darbojas kā impērija. “Man ļoti žēl, ka nabaga krievu tautai Krievijā ir jādzīvo Eiropas pēdējā impērijā. Un diezgan agresīvā impērijā,” sacīja izglītības ministrs.

Iesaistes kods

Visi raidījumi

Citi jaunākie video