Smiltēns par “oligarhu sarunām”: Sudraba šo smakojošo pļocku izsmērēja pa visu laukumu, lai nebūtu jārunā par konkrētām epizodēm (1)

“Ko izdarīja Sudrabas kundze šajā komisijā – tad, kad tu uz galda ieraugi kaut ko nepatīkamu, kādu pļocku un visi runā par to nepatīkamo, smakojošo lietu, viņa vienkārši paņēma un to izsmērēja pa visu galdu. Korupcija ir nevis konkrētajā gadījumā, bet izsmērēta pa visu,” Saeimas deputāts Edvards Smiltēns apgalvoja RīgaTV 24 raidījumā "Preses klubs", vērtējot “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas priekšsēdētājas Ingunas Sudrabas (NSL) darbu.  

Smiltēns uzskata, ka Sudraba apzināti vispārināja problēmu, lai izvairītos no konkrētā gadījuma izskatīšanas. “Viņa teica: “Mums vispār visā Latvijā viss ir korumpēts, korupcija plaukst un zeļ.” Tā ir apzināta metode, kādā veidā varēja aiziet no tās tēmas, kas bija minēta “oligarhu sarunās”, nevis runāt par konkrētajām sarunām, konkrētām epizodēm. To vienkārši pataisīja abstraktu,” sacīja Smiltēns.

Smiltēns skaidroja, ka korupcija ir izplatīta visā pasaulē, tomēr svarīgi ir tas, vai konkrētos gadījumos cilvēki tiek saukti pie atbildības: “Katrā valstī ir korupcija. Jautājums ir par to līmeni un konkrētajiem gadījumiem, kad šīs lietas izgaismojas. Vai šie cilvēki, kad tas atklājas, tiek sodīti?” Smiltēns norādīja, ka, vispārinot problēmu, vainīgie no soda izsprūk.

Iesaistes kods

Visi raidījumi

Citi jaunākie video