Lauku miers, izcila maltīte un pašu darīts alus Zemgalē - "Nu ko, gatavosim?" viesojas restorānā "Zoltners" (0)

Kādas ir pirmās asiociācijas, izdzirdot vārdu Tērvete? Lielākajai daļai, visticamāk, pirmais prātā ienāk Tērvetes dabas parks, kādam Tērvete asiocējas ar alu, vēl kādam ar Tērvetes pilskalnu. Bet nē, šodien mēs neapmeklēsim nevienu no šīm vietām, tās atstāsim citai reizei. Šodien raidījums "Nu ko, gatavosim?"ciemosies kādā pavisam unikālā vietā - restorānā "Zoltners", kas var lepoties ar īpašu atmosfēru. Lauku miers un klusums apvienojumā ar gardu un izsmalcinātu ēdienu. Šo vietu vēl īpašāku dara fakts, ka šeit ir arī alus darītava un arī viesnīca tiem, kuri šo skaisto vietu vēlas baudīt mazliet ilgāk kā vienu vakariņu garumā.
Nu jau gandrīz gadu restorāna virtuvē saimnieko  jauns un enerģisks šefpavārs Nauris Malāhovs. Nauris ir pavārs, kurš gatavo ar respektu pret produktu, kuru iedvesmo apmierināti restorāna viesi un , kuram patīk gatavot vienkāršus, bet interesantus ēdienus. Nauris mūs pārsteidza ar prieku par produktiem un vēlmi maltītē ielikt tikai izcilas sastāvdaļas. Domājams, ka šīs varētu būt vienas no svarīgākajām lieliska šefpavāra īpašībām.
Domājot par to, kuru aicināt nobaudīt šo lielisko maltīti, Kristīne saprata, ka tam jābūt cilvēkam, kuram Tērvete ir sirdī un, kurš ar mums varētu padalīties ar stāstiem gan par Tērveti, gan šo vietu, kur tagad atrodas "Zoltners"restorāns un alus darītava. Protams, ka tas nevarēja būt neviens cits, kā mūziķis Artūrs Reiniks - īsts tērvetnieks un, neticēsiet, bet Reiniku ģimenes pirmais mājoklis bijis tieši tagadējā restorāna telpās.

Iesaistes kods

Visi raidījumi

Citi jaunākie video