"Ne gluži suši" - vieta, kur ļauties pārsteigumam (0)

Šķiet, ka pēdējos gados suši ir kļuvis par īpaši iecienītu ēdienu Latvijā. Teju katrā pilsētā ir vieta, kur nobaudīt šo austrumu virtuves klasiku. Un ir pilnīgi skaidrs, ka ar klasisku suši nevienu vairs nepārsteigt. Tieši tādēļ  "Nu ko, gatavosim?" filmēšanas komandai bija liels prieks un pārsteigums atklāt vietu, kur ierastie suši pārsteidz ne tikai ar jaunām, nebaudītām garšām, bet arī ar formu un pasniegšanas veidu. Vai esi kādreiz baudījis suši virtuli? Nē? Tad Tev noteikti jādodas mums līdzi uz Ikšķili (Daugavas prospekts 38), kur kafejnīcas "Ne - gluži - suši" izveidotāja  un īsta ēdienu entuziaste Laima Baumane dalījās ar suši gatavošanas knifiņiem.
Laimas ceļš līdz savai kafejnīcai un izciliem suši ir patiesi iedvesmojošs. Tas pierāda - ja izdodas atrast savu īsto aicinājumu, tad ķeries klāt un viss izdosies!
Suši gatavošanu Laima ir apguvusi pašmācības ceļā, kas nebija ne ātrs, ne viegls process. Lai iemācītos pagatavot ideālos rīsus, Laima eksperimentējusi veselu gadu, bet, lai nonāktu līdz perfektam suši, treniņos pavadīti vairāk kā 5 gadi. Bet tas bijis tā vērts, jo viņas gatavotos suši novērtē ikviens, kurš tos nogaršojis.
Sarunājoties ar Laimu, gandrīz šķiet, ka šī ir vieta, kur notiek nepārtraukti eksperimenti un radošu risinājumu meklējumi. Sākot ar ēdienkarti un beidzot ar faktu, ka šisuzņēmums, iespējams, ir vienīgais, kurš ar dažādiem suši ir piedalījušies arī gadatirgos. Un šāds tirgus notiks arī pavisam drīz, 29.jūlijā Daugavas prospekta svētku ietvaros. Tas varētu būt lielisks iemesls doties nobaudīt Laimas gatavotos suši arī no tālākām Latvijas vietām.
Vēl kāds Laimas hobijs ir ceļošana, kas iet roku rokā ar gatavošanu un eksperimentiem virtuvē, jo tieši ceļojumi ir tie, kur iedvesmoties jaunām receptēm un garšām, no katra atvedot kādu jaunu ideju. 
Katra raidījuma lielais pārsteigums nenoliedzami ir viesis. Jo labs ēdiens baudāms lieliskā kompānijā. Šodien pie Kristīnes viesosies Ikšķiles domes priekšsēdētāja vietnieks  Česlavs Batņa. Un jāsaka, ka viņam šīs dienas maltīte bija patiess pārsteigums un atklājums. Pēc šīs maltītes ir skaidrs, ka šai vietai noteikti ir vismaz par vienu pastāvīgu viesi vairāk.
Pirms ķeries pie gatavošanas un eksperimentiem ienāc NuKo.lv, kur vari iegādāties nepieciešamās sastāvdaļas, kuras nogādāsim tieši līdz Tavai mājai bez makasas.
Sakām paldies arī mūsu draugiem - Dallmayr kafijai, Tetley tējai, Gaļas pārstrādes uzņēmumam Nākotne un Huggies autiņbiksītēm.

Iesaistes kods

Visi raidījumi

Citi jaunākie video