Autobūves kompāniju krāpnieciskās shēmas ar auto izplūdes gāzu indeksiem (0)

Eiropas Savienības dalībvalstis, un jo īpaši tās, kurās strādā autobūves uzņēmumi, izrādās gadiem ir apzināti nekontrolējušas auto izplūdes gāzu indeksu pēc būtības, jo baidījušās krīzes laikā apdraudēt tūkstošiem darba vietu. Toties apdraudējušas visu iedzīvotāju tiesības uz dzīvi no izplūdes gāzēm brīvā vidē.

Tehniski krāpšanās notikusi caur datorprogrammu, kura, brīvgaitā stāvot, uzrāda Eiropas normām atbilstošus izplūdes gāzu rādītājus, bet, izbraucot uz šosejas, lai auto nezaudētu jaudu, motora vadības bloks būtība ļauj sadegt lielākam degvielas daudzumam un braucējam izjust lielāku motora vilkmi.

Šos pārkāpumus esot nojautuši daudzi - gan Eiropas Komisija, kura nepietiekami uzraudzījusi spēkā esošās regulas izpildi, gan pašu dalībvalstu ceļu satiksmes drošības direkcijas, kuras reālās auto izplūdes mērījusi tikai tehniskās kontroles stacijās, nevis uz ceļa - braucot.

Auto tirgotāji aplēsuši fenomenu, ka daudziem jaunu auto pircējiem saskaņā ar Eiropas Savienības regulām, ir iespēja salīdzināt ne vien dažādu motoru jaudas parametrus, auto drošības spilvenu skaitu un elektroniskās vadības trikus, bet arī CO2 izmešu intensitāti, tomēr izrādās, ka patiesībā pat auto krāsa vai elektriskās durvis cilvēkus interesē vairāk kā fakts, cik draudzīgi videi būs jūsu nobrauktie kilometri.

Lai arī par peramajiem zēniem un miljardu soda naudu maksātājiem šajā skandālā tiek saukta Volkswagen kompānija, Eiropas Parlamenta pētniekiem un vides draugiem ir pierādījumi arī par Opel un Fiat kompāniju līdzīgām krāpnieciskām shēmām.
RīgaTV 24 raidījums “Projekts: EIROPA” trešdien 20:30 ar atkārtojumu ceturtdien 11:00 un svētdien 16:00

Iesaistes kods

Visi raidījumi

Citi jaunākie video