Trešo no daļu no pārtikas, ko saražojam, patiesībā izmetam miskastē! (2)

Trešo daļu no pārtikas, ko saražojam, patiesībā izmetam miskastē! Katru gadu ikviens eiropietis izmet pārtiku, kas kopsvarā ir divtik vai pat trīstik no viņa paša svara, jeb 173 kilogramus. Rēķinot pat uz bērniem. Turklāt, pārtikas atkritumu lielākie kalni veidojas ne jau zemnieku saimniecībās, bet gan lielveikalos, noliktavās, ēdnīcās un restorānos. Vairāk kā puse no pārtikas atkritumiem tomēr veidojas katras vienas ģimenes nopirktajā, bet pēc tam izmestajā pārtikā. 
Tas ne tikai izskaidro kāpēc Eiropā ir vienas no augstākajām pārtikas cenām, bet arī, kā izrādās, cilvēki neseko nopirktās pārtikas derīguma termiņam, tāpēc jo bieži pašiem nākas izmest teju trešdaļu no nopirktā.
Viens no pētnieku atzinumiem - jo bagātāki iedzīvotāji, jo lielāks pārtikas daudzums tiek izmests. Otra atziņa, ka teju 8% no visām CO2 emisijām izdotos samazināt Eiropā, ja vien cilvēki apzināti samazinātu izmestās pārtikas daudzumu, jo lauksaimniecība rada līdz pat 20% no visām emisijām. 
Viena no cīņas frontēm Eiropā būs cilvēku informēšana, ko tad īsti nozīmē DERĪGUMA termiņa datumi uz iepakojumi, kas izrādās skaidri ir tikai mazākajai pusei no pircējiem. 
Radikālās zaļo idejas ir prasība ieviest jaunu šķiroto atkritumu kategoriju – pārtikas atlikumi. Tiem, kuri nekomposto vajadzētu maksāt par katru pārtikas atkritumu kilogramu.
RīgaTV 24 raidījums “Projekts: EIROPA” trešdien 20:30 ar atkārtojumu ceturtdien 11:00 un svētdien 16:00

Iesaistes kods

Visi raidījumi

Citi jaunākie video