ES budžets pēc Lielbritānijas izstāšanās no savienības (0)

Brexit sarunu rezultāts būs nenovēršams - pēc diviem gadiem Apvienotā Karaliste izstāsies no pasaules spēcīgākās ekonomiskās savienības, jeb budžeta kontekstā domājot - trešā iespaidīgākā no Eiropas budžeta papildinātājvalstīm izstāsies un radīs ļoti nopietnu robu budžetā. Līdz šim Eiropas budžets ir veidojis gandrīz 1%  no dalībvalstu kopējā budžeta, dažām valstīm tas bijis vairāk iemaksāt kā saņemt. Tādēļ izšķiršanās būs par to, vai no 2020. gada Eiropas Savienības kopējais budžets būtu jāsamazina, jeb palikušājām dalībalstīm  - kopējā kasē būs jāmaksā vairāk. Tātad saņēmējvalstis neko daudz nezaudētu, bet maksātājvalstis - tādas kā Vācija, Nīderlande, Zviedrija, Austrija, Francija - būtu spiestas britu radīto iztrūkumu aizpildīt ar savu naudu.
Te gan jāpatur prātā arī britu vēlmes pēc izstāšanās no Eiropas kopējā tirgus - saglabāt pieeju beznodokļu tirdzniecībai, tāpēc arī viņiem var nākties maksāt dalības maksu, kas varbūt kompensēs vismaz daļu no budžeta roba. 
Raugoties no citas puses, varbūt pašai Eiropas kopbudžeta plānošanas sistēmai jāizmanto britu restarts un citās proporcijās jādala tēriņi, no kuriem gandrīz puse aiziet lauksaimniecības un mazāk aktīvu reģionu stutēšanai.

Iesaistes kods

Visi raidījumi

Citi jaunākie video